آنلاین

صبحها بهترین زمان برای آبیاری محصولات کشاورزی و درختان باغ است

صبحها بهترین زمان برای آبیاری محصولات کشاورزی و درختان باغ است.تبخیر آب زمانی دیرتر اتفاق میافتد که آب هرچه زودتر در طول روز و قبل از اینکه هوا گرم شود به پای درختان و محصولات کشاورزی برسد. استفاده از تایمر آبیاری آنالوگ، به گلخانه دارانی که به صورت مستمر پای کار هستند و هر روز به فضای سبز یا گلخانه خود سر می زنند توصیه می شود. هر دقیقهای که برای تایمر تنظیم و تعیین کنید این تایمر به همین میزان کار آبرسانی را انجام میدهد. مدت زمان آبرسانی را می توانید بین ۱ تا ۱۲۰ دقیقه تعیین کنید (۱، ۳، ۵، ۱۰، ۱۵، ۲۰، ۳۰، ۶۰، ۹۰ و ۱۲۰ دقیقه). تنظیم این تایمر بسیار ساده است و محدوده تنظیم آن از یک تا ۱۲۰ دقیقه است. که با چرخاندن قسمت بالایی این تایمر به آسانی میتوان زمان آبیاری زمین کشاورزی یا باغ خود را از ۱ تا ۱۲۰ دقیقه تنظیم کنید. با قرار دادن دکمه فرکانس در این حالت تمامی تنظیمات قبلی پاک شده و سیستم به حالت تنظیمات کارخانه بر میگردد. این کار با چرخاندن پیچ ها و قرار دادن آنها روی دو قسمت ON و OFF اجرا می شود.

با استفاده از این دستگاه و توسط یک برس ویژه فوم بر سطح صندلی اعمال شده و پس از زمان دهی مناسب و تاثیر فوم، آلودگی ها و رطوبت باقیمانده توسط یک نازل ویژه مکش می گردد. یکی از مزایای این دستگاه وجود دکمه اعمال تأخیر در شروع زمان آبیاری است. حداکثر زمانی که می تواند برای ایجاد تأخیر در برنامه ریزی اعمال کند عدد شگفت انگیز 99 روز است. یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در پاشش آبپاش فشار شبکه است. پیشنهاد میشود با توجه به اینکه شما از قبل شعاع پاشش هر یک از آبپاش ها که در این مقاله بیان شد را میدانید، برای نصب و جایگذاری هر آبپاش از یک شابلون مانند نخ یا سیم با طول شعاع آبپاش مد نظر استفاده کنید. گروه اندیشه سبز بیش از 100 نمایندگی در سرتاسر ایران دارد که آماده ارائه خدمات به مشتریان عزیز می باشد. یک تایمر آبیاری نیمه اتوماتیک که نقش مهمی در صرفه جویی مصرف آب دارد. آبیاری قطرهای باعث میشود تا راندمان کار بالا رفته و در مصرف آب صرفه جویی شود.

این مسئله در کنار کاهش زمان نگهداری از گیاهان، باعث صرفه جویی در هزینه ها و وقت ما می شود. در واقع گاو ها با چربی های زیر پوستی می توانند گرمای بدن خود را در فصل زمستان تامین نمایند و این پروسه در تابستان به افزایش دمای بدن آن ها منجر شده و در نهایت بازدهی کاهش خواهد یافت. در حالت عادی سایز آن ۳/۴ (سه چهارم) اینچ است که با جدا کردن بخش پیچی ورودی، سایز آن به ۱ اینچ تبدیل می شود. مشخصات فنی این تایمر مثل کلیک است. نصب اولین سیستم تایمر قطره ای برای افراد تازه کار بسیار سرگرم کننده است. تایمر آبیاری رین مدل Amico Pro از لحاظ نحوه کار کردن ساده و کاربرپسند است. برای کسانی که فراموش میکنند آبیاری را متوقف کنند این تایمر ایده آل است. بنابراین عمر تایمر دیجیتال آبیاری نسبت به تایمرهای آبیاری دیجیتالی بالاتر است. با نور غیر مستقیم نیز کار میکند و دریچههای خروجی نیز به همراه تایمر آبیاری قطره ای خورشیدی به شما داده خواهد شد. شیر توزیع این نوع تایمر قطره ای به صورت اتوماتیک کار میکند. در مورد لولهها و دریچه متصل به تایمر آبیاری با باتری و الکتریکی حواستان باشد که از چسب آببندی لوله استفاده نکنید که در صورت آسیب به تایمر گارانتی پشتیبانی نخواهد کرد.

در شیر تایمرهای دیجیتالی به خاطر اینکه آنها دارای برد الکتریکی هستند و از برق یا باتری برای کار کردن استفاده میکنند در مقابل نفوذ آب آسیب پذیر هستند. در صورت نصب سنسور، تابلو برق با توجه به فرامین صادر شده از طریق سنسور سیستم مه پاش را روشن و خاموش می نماید. لولههای انتقال آب در سیستم آبیاری قطرهای دارای سوراخ هایی هستند که به صورت متمرکز، فقط بخش و قسمت مورد نیاز را آبیاری میکنند. با کمک تایمر آب بهکو آبیاری به صورت اتوماتیک و خودکار انجام میشود و دیگر دغدغهای برای آبیاری محصولات کشاورزی و درختان میوه خود نخواهید داشت. از این شیر تایمرها برای گیاهان و محصولات کشاورزی که نیازهای مشابهی برای آبیاری دارند یا تنها یک گیاه یا درخت میوه استفاده میشود. تمام تایمرها را درون محفظه مخصوص خود نگه دارید تا در فصل سرد از یخ زدگی آن جلوگیری شود. این تایمر بسیار قابل اعتماد است، عمر طولانیتری دارد و انعطاف بیشتری برای ارائه برنامههای آبیاری از خود نشان میدهد. تمامی تجهیزات مورد نیاز از جمله نازل آبیاری قطره ای، لوله، پایه نگهدارنه و از از همه مهم تر تایمر و پمپ در داخل این بسته قرار دارد.

+ نوشته شده در يکشنبه 19 ارديبهشت 1400ساعت 16:17 توسط محتوانگار آنلاین | | تعداد بازدید : 61