آنلاین

تاثیرات یک جلبک بر شایع‌ترین نوع تومور مغزی

«گلیوبلاستوما» یکی از شایع‌ترین و حادترین تومورهای مغزی است. این نوع از تومورها در مقایسه با سرطان‌های دیگر انسانی، کم‌ترین دیده می‌شوند ولی به دلیل عوارض شدید، متاستاز زیاد و نبود درمان موثر برای آن، اهمیت زیادی دارند.

ژن Bax از جمله ژن‌هایی است که بیان آن باعث آغاز آپوپتوز یا مرگ برنامه‌ریزی‌شده سلول می‌شود.

تحقیقات نشان داده که در بسیاری از سرطان‌ها، میزان بیان این ژن کاهش پیدا می‌کند. در سلول‌های سرطانی، تعادل بین تکثیر و آپوپتوز سلول‌ها به هم می‌خورد و در این سلول‌ها برای رشد و تکثیر بی‌رویه، آپوپتوز مهار می‌شود. بنابراین؛ ارتباط مستقیمی بین ژن‌های مهار آپوتوز و فرآیند سرطانی شدن سلول‌ها وجود دارد.

امروزه در مطالعات مختلفی تاثیر ترکیبات گیاهی و جلبک‌ها بر روی تغییرات میزان بیان ژن‌ها بررسی می‌شود. به همین دلیل پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شرق تاثیر جلبک «دونالیلا سالینا» را بر میزان بیان ژن Bax و مقدار زنده‌مانی سلول‌های سرطانی گلیوبلاستوما بررسی کردند.

این جلبک از ریز جلبک‌های تک‌سلولی آب شور است که در برخی مطالعات ترکیبات آنتی‌اکسیدانی و ضد توموری آن تایید شده است.

برای انجام این آزمایش سلول‌های سرطانی گلیوبلاستوما به دو گروه تقسیم شدند و یک گروه از آن‌ها به مدت ۴۸ ساعت در معرض غلظت‌های مختلف از عصاره جلبک قرار گرفتند.

در این مطالعه مشخص شد که عصاره جلبک دونالیلا سالینا باعث مرگ سلول‌های سرطانی گلیوبلاستوما می‌شود و از ادامه رشد آن‌ها جلوگیری می‌کند.

همچنین در این مطالعه مشخص شد که عصاره این جلبک می‌تواند بیان ژن Bax را افزایش داده و سلول‌های سرطانی را از بین می‌برد.

پژوهشگران این مطالعه پیشنهاد می‌کنند در مطالعات آینده میزان تاثیر عصاره‌های جلبکی بر تغییرات بیان دیگر ژن‌های آپوپتوزی نیز بررسی شود.

در این تحقیق مهسا کاووسی و سید شمین سید حسینی؛ پژوهشگران زیست‌شناسی و ژنتیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شرق مشارکت داشتند.

یافته‌های این مطالعه پاییز سال جاری به صورت مقاله علمی پژوهشی با عنوان «اثر عصاره جلبک دونالیلا سالینا بر میزان بیان ژن Bax در رده سلولی سرطان گلیوبلاستوما» در فصل‌نامه دانشگاه علوم پزشکی تربیت حیدریه، منتشر شده است.

+ نوشته شده در دوشنبه 11 اسفند 1399ساعت 16:05 توسط محتوانگار آنلاین | | تعداد بازدید : 73

در این متد زبانآموزان هستند که نقش اصلی را در کلاس بصورت گروهی و با روشهای نوین یادگیری ایفا میکنند

در این متد زبانآموزان هستند که نقش اصلی را در کلاس بصورت گروهی و با روشهای نوین یادگیری ایفا میکنند و در این صورت است که با تمام شدن یک جلد از این کتاب زبانآموزان قادر به صحبت کردن و نوشتن متنهای مورد نیاز خود هستند. بله، او در مورد آن صحبت می کند. اگر قصد یادگیری این زبان را دارید، به شما تبریک می گوییم چرا که فراگیری آن در واقع تسلط به یک مهارت جدید است و در دنیای امروز که عصر ارتباطات می باشد و با توجه به بین المللی بودن این زبان، برخورداری از چنین مهارتی برای شما بسیار کاربردی خواهد بود و زمینه ی بسیاری از پیشرفت های تحصیلی، کاری و اجتماعی را فراهم خواهد کرد. ممکن است این سوال برایتان پیش آید که با توجه به پیچیدگی های این زبان کدام یک از انواع کلاس ها (گروهی یا خصوصی) نتیجه بهتری در یادگیری زبان فرانسوی خواهند داشت؟ برای آموزش زبان آلمانی کدام دانشگاه با آموزشگاه مد نظر شماست؟ به یاد داشته باشید که برای آموزش زبان فرانسه، لازم است مناسب ترین و سازگارترین روشی را که با آن احساس راحتی بیشتری خواهید داشت ، تشخیص داده و از آن پیروی نمایید. در مجموع این کتابها با تصاویر و دیالوگهای مرتبط این امکان را به زبانآموز داده که به آسانی و با قدرتی بالا در آزمونهای مربوط به سفارت کشور فرانسه شرکت کرده و نتایج خوبی کسب کنند.

این که شما به عنوان یک زبان آموز از فواید و مزیت های شرکت در کلاس های آموزش خصوصی مطلع باشید، بسیار اهمیت دارد و باعث می شود که با تمرکز، آگاهی و رضایت بیشتری در این دوره ها حضور یابید. از دید زبان آموزان و مخاطبان، آموزشگاه زبان سروش دانش به عنوان یکی از بهترین آموزشگاه های تدریس خصوصی زبان های انگلیسی، آلمانی و فرانسوی در تهران شناخته شده است و مفتخریم که توانسته ایم رضایت و توجه این عزیزان را جلب نماییم. فاصله هر آزمون برای هر مهارت 2 ماه می باشد و در صورتیکه این مدت زمان مورد توجه قرار نگیرد ، سیستم خود به خود اجازه شرکت به شخص در آزمون را نمی دهد . در این مجموعه متنهای کوتاه داستانی و ساده در اختیار زبانآموز قرار گرفته است و علاوه بر این متون فایلهای صوتی مربوط به هر متن نیز ارائه شده تا شیوه تلفظ صحیح آموزش داده شود. بنابراين در اين پست، با استفاده از حافظه تصويري شما، ۶ درس مهم از واژگان كاربردي زبان عربي را در قالب فيلم فارسي آموزش داده و سپس يك جزوه پي دي اف از لغات سطح متوسطه تا پيشرفته عربي براي دانلود رايگان قرار مي دهيم. سطح یک این مجموعه دارای ۲۹ درس است که از ابتدای الفبای زبان فرانسه آغاز شده و به تدریج زبان آموز را با مباحث و موضوعات روزمره آشنا میسازد.

در ابتدای کتاب زبان آموز به صورت ساده و کاربردی با الفبا، اعداد و نحوه ادای آنها آشنا شده و مکالمات روزمره در مورد آشنایی با افراد مختلف و دیالوگ های مرتبط را فرا خواهد گرفت و در ادامه با نحوه اجاره کردن خانه، استفاده از وسایل نقلیه، جهت یابی، خانواده، میوه، غذاها و مباحث متنوع دیگر آشنا میگردد و با حل تمرینهای مرتبط به سطح مطلوب و خواسته شده کتاب خواهد رسید. اکثریت افراد به ویژه مشاوران، روانشناسان و کارشناسان آموزش همواره فراگیری مهارت های جدید را به همه ی افراد توصیه می نمایند؛ چرا که با آموختن و حرکت کردن در مسیر مرتبط با علایق فردی، هر انسانی احساس بهتری نسبت به خود و عملکرد خویش خواهد داشت و همچنین از وقت و عمر گرانبهای خود بهتر و بیشتر استفاده خواهد کرد. شما در هر سن، با هر سطح تحصیلات و با هر شغلی که باشید، می توانید از خدمات آموزشی موسسه ی ما استفاده نمایید. زمانی که به صورت تلفنی با مشاوران آموزشگاه زبان سروش دانش گفتگو نمایید یا به صورت حضوری به موسسه مراجعه کنید، کارشناسان مجموعه ی ما سعی می نمایند بر اساس به سن، نوع شخصیت و روحیات، میزان استعداد و دقت، هدفتان از یادگیری و همچنین شرایط فعلی شما بهترین برنامه ی پیشنهادی را به شما ارائه دهند ولی در نهایت خودتان تصمیم گیرنده خواهید بود.

آموزش زبان فرانسه در موسسه زبانهای خارجی سخن سرایان بر اساس متد کنکسیون برگزار میشود و هر دوره شامل 36 جلسه خواهد بود . آموزش زبان انگلیسی در موسسه زبان ایران آکسفورد از هر نظر یک انقلاب بزرگ در روند آموزشی زبان شماست. هر سطح این مجموعه شامل 7 درس میباشد که به موضوعات مختلف پرداخته است. سطح دو این مجموعه دارای 28 درس است که در ادامه سطح اول به آموزش های واژگان ضروری زبان فرانسه میپردازد. تاکنون آموزشهای ویدیویی زیادی از زبان انگلیسی در دستهبندی های مختلف در سایت قرار گرفته بود و در طی این چندین سال همواره یکی از درخواستهایی که علاقمندان زبانهای دیگر از جمله زبان فرانسه از وب سایت داشته اند، ارائه منابع ویدیویی خودآموز برای افرادی است که به دلایل مختلف امکان شرکت در کلاسهای درس و استفاده از روشهای دیگر را ندارند. آموزشگاه ما ارائه دهنده ی خدمات لازم در زمینه ی مشاوره به تمام عزیزانی است که برای شرکت در دوره های تدریس خصوصی زبان های آلمانی، انگلیسی و فرانسه به راهنمایی و اطلاعات بیشتری نیاز دارند، مشاوره ی تخصصی یکی از مهم ترین مواردی است که لازم است فرد زبان آموز در زمان شروع یادگیری و آموزش زبان جدید از آن بهره مند شود.

+ نوشته شده در دوشنبه 11 اسفند 1399ساعت 16:05 توسط محتوانگار آنلاین | | تعداد بازدید : 9498

ساخت وبلاگ جدید رایگان خرید بک لینک از همه بلاگ
بستن تبلیغات [X]