آنلاین

خمیر دندان و خمیر دندان مناسب برای کامپوزیت ونیر + بهترین مارک خمیر دندان برای ونیر کامپوزیت چیست؟


در صورت عدم توجه به نکات بهداشتی و توصیه های مراقبتی لمینت ها و کامپوزیت ها، احتمال از بین رفتن کامپوزیت ها و لمینت ها و شکست عمل زیبایی وجود دارد. از آنجایی که این روش ها اصلا ارزان نیستند، بهتر است از آنها به خوبی مراقبت کنید. اما چه نوع خمیردندانی برای کامپوزیت و لمینت بهترین است؟ برای مراقبت بهتر از روکش های خود از چه نوع مسواکی باید استفاده کنید؟ آیا نخ دندان کشیدن برای افرادی که روکش دارند بی خطر است؟ اگر این سوالات را دارید و به دنبال پاسخ آن هستید، بهتر است این مقاله را تا انتها بخوانید. با ما بمان.


چگونه از کامپوزیت دندان مراقبت کنیم؟

مهم ترین عملکرد کامپوزیت ها پوشاندن عیوب قابل مشاهده است. از این رو می توان گفت که کاربرد زیبایی آن بیشتر از کاربرد درمانی آن است. به همین دلیل برای حفظ زیبایی آن باید با آنها برخورد جدی کرد. رعایت بهداشت دهان و دندان همیشه ضروری است و به بهبود سلامت حفره دهان و دندان کمک می کند. اما برای کسانی که کامپوزیت دارند اهمیت دو چندان دارد. زیرا ونیرهای کامپوزیت در برابر سطح طبیعی دندان آسیب پذیرتر هستند و با هیچ خمیر دندانی تمیز نمی شوند. برای مراقبت بهتر از کامپوزیت ها بهتر است سالی دو بار به دندانپزشک مراجعه کنید تا در صورت جرم گیری، تشکیل پلاک، التهاب لثه و شل شدن کامپوزیت ها وضعیت دندان ها را بررسی کند.

با پیروی از این مراحل، مواد دندانی شما برای سال های طولانی از دندان های شما محافظت می کند. میانگین طول عمر ونیرهای کامپوزیت بین 7 تا 15 سال است که بستگی به مراقبت شما از آنها دارد. اما اگر مراقبت‌های مناسب و بهداشت دهان و دندان را رعایت نکنید، خطر آسیب جدی به روکش‌ها، مینای دندان و ساختار دندان‌های خود را خواهید داشت. به عنوان مثال، اگر از خمیر دندان نامناسب استفاده می کنید، ممکن است لثه های شما نازک شوند یا ممکن است دچار التهاب لثه شوید. اگر به طور منظم نخ دندان نکشید، باکتری‌ها بین دندان‌هایتان تجمع می‌کنند و باعث ایجاد حفره می‌شوند.


آیا همه می توانند از لمینت کامپوزیت یا سرامیکی استفاده کنند؟

امروزه لمینت و کامپوزیت دندان یکی از محبوب ترین روش های دندانپزشکی زیبایی است. می دانیم که لمینت ها و کامپوزیت های دندانی روکش های محبوبی هستند که زیبایی دندان های شما را باز می گرداند. اما آیا همه افراد کاندید لمینت و کامپوزیت دندان هستند؟

برای پاسخ باید بگوییم کسانی که دندان ها و بهداشت دهان و دندان خوبی دارند می توانند از این روش ها استفاده کنند. از تمیزی پیروی نکنید، ممکن است کاندیدای مناسبی برای روکش نباشید. کسانی که دندان های خوبی دارند اما از نظر زیبایی دندان ضعیف هستند، می توانند کاندیدای خوبی برای این روش باشند. بله برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله تفاوت بلیچینگ و لمینت دندان را مطالعه کنید.

اگر دندان های شما تغییر رنگ داده، شکسته و یا اندازه آنها مساوی نیست و کوتاه و بلند هستند، می توانید با استفاده از ونیرها و لمینت های کامپوزیت زیبایی دندان های خود را بازیابی کنید. روکش ها پوشش های نازکی هستند که روی سطح خارجی دندان ها قرار می گیرند و ظاهر زیبایی به لبخند شما می بخشند.چه خمیردندان هایی برای ونیر و لمینت مناسب هستند؟

خمیر دندان انواع مختلفی دارد و خمیردندان با برندهای مختلفی در بازار وجود دارد. اما کدام یک از این انواع برای دندان هایی که دارای ونیر کامپوزیت یا لمینت هستند مناسب است؟ در اینجا ویژگی های یک خمیر دندان کامپوزیت و لمینت خوب آورده شده است.

خمیر دندان مناسب برای کامپوزیت و لمینت:

این دندان مصنوعی برای کامپوزیت روکش یا لمینت سرامیکی با مشخصات زیر مناسب است.

توصیه می شود خمیر دندان بی رنگ یا نزدیک به سفید را انتخاب کنید. هرچه خمیر دندان کمتر باشد برای سلامت و ماندگاری کامپوزیت ها و لمینت ها بهتر است.

اگر خمیر دندان حاوی پراکسید هیدروژن باشد، برای کامپوزیت ها و لمینت ها بهتر است و از آنها محافظت بیشتری می کند. رنگ این روکش ها نیز روشن تر می ماند و با وجود خمیردندان پراکسید هیدروژن دچار تغییر رنگ نمی شود.

خمیر دندان باید ضد حساسیت باشد.

سعی کنید از خمیر دندان زغالی استفاده نکنید. برخی ممکن است فکر کنند که این خمیردندان ها به روشن شدن روکش و رنگ دندان کمک می کنند. اما این نوع خمیردندان نباید برای دندان های پوشانده شده استفاده شود.

از خمیر دندان با ساینده ملایم استفاده کنید. ساینده بودن RDA موجود در اطلاعات خمیردندان است.

خمیر دندان حاوی سیلیس انتخاب خوبی برای دندان های دارای روکش است. برای اینکه بدانید خمیردندان حاوی سیلیس است یا خیر، می توانید اطلاعات روی خمیردندان را با دقت مطالعه کنید.

یک خمیر دندان بدون کربنات سدیم یا جوش شیرین تهیه کنید. این مواد می توانند به پوشش های لمینیت و کامپوزیت آسیب برسانند.


کدام مسواک برای لمینت و کامپوزیت مناسب است؟

افرادی که لمینت های سرامیکی دندان و ونیرهای کامپوزیت دارند نگران مسواک مناسب خود هستند. برای انتخاب بهترین مسواک با دندانپزشک مشورت کنید. توجه داشته باشید که بهترین و مناسب ترین مسواک برای افرادی که روکش دارند، مسواک با موهای نرم است.

خمیر دندان خشن می تواند به روکش ها و لثه ها آسیب برساند. از طرفی دندان های پوسیده را نمی توان به درستی درمان کرد و دندان های پوسیده میزبان خوبی برای روکش ها نیستند. بنابراین انتخاب بهترین مسواک در حفظ سلامت دندان ها، روکش ها و لثه ها موثر است.مسواکی که انتخاب می کنید نباید بیش از شش ماه استفاده شود. زیرا ممکن است مسواک شما از کار بیفتد و دندان های شما را به درستی تمیز نکند.

نحوه مسواک زدن شما به اندازه روش مسواک زدن شما در حفظ سلامت دندان ها موثر است. حتی اگر مسواک خوب باشد، اگر اشتباه مسواک بزنید، دندان ها و لثه های شما آسیب می بینند. بنابراین، از یک دندانپزشک حرفه ای بخواهید تا نحوه صحیح مسواک زدن را به شما آموزش دهد. خوشبختانه برخی از شرکت های تولید مسواک، مسواک های کامپوزیت و لمینیت ویژه ای تولید کرده اند که می تواند در حفظ طول عمر کابینت شما موثر باشد.نخ دندان برای کامپوزیت ها و روکش های دندان:

معمولا کسانی که لمینت و کامپوزیت دارند از نخ دندان کشیدن دندان های خود می ترسند. این باعث می شود آنها از نخ اجتناب کنند. اما حقیقت این است که نخ دندان نه تنها به کامپوزیت و لمینت آسیب وارد نمی کند، بلکه طول عمر آن را افزایش می دهد.

حفره‌ها به سرعت بین دندان‌های افرادی که پولیش نمی‌دهند ایجاد می‌شود و باعث پوسیدگی رگ‌های آن‌ها می‌شود یا طول عمر آنها را بسیار کوتاه می‌کند. علائم و درمان پوسیدگی عمیق دندان را بشناسید و درمان سریع را دریافت کنید.

نکته اصلی شال برای کسانی که کامپوزیت و لمینت دارند نحوه کشیدن آن است. افرادی که دندان های خود را مسواک می زنند آن را بدتر می کنند. مسواک زدن بین دندان ها به تنهایی از پوسیدگی بین دندانی به طور کامل جلوگیری نمی کند و کافی نیست. برای مسواک زدن صحیح باید به دندانپزشک مراجعه کرد و روش صحیح مسواک زدن را از او یاد گرفت.

یک نکته دیگر در مورد نخ دندان کشیدن وجود دارد و آن نخ دندان کشیدن برای یک دندان است. قسمتی از نخ دندانی را که برای یک دندان استفاده کرده اید روی دندان دیگر استفاده نکنید. زیرا این امر منجر به این می شود که بخشی از غذا بین دندان ها باقی بماند. پس قسمتی از نخ را که یک بار استفاده کردید جدا کنید و دور بیندازید و از قیمت جدید آن روی دندان دیگری استفاده کنید.بهترین مارک های خمیر دندان ترکیبی را توصیه می کند.

بسیاری از شرکت ها خمیر دندان های ضد ساینده و ضد حساسیت تولید کرده اند و در این بخش بهترین برندهای موجود در بازار ایران ارائه می شود.

پائو نیفو سنسودین

این خمیر دندان در تنوع بسیار زیادی موجود است و همچنین برای دندان های کامپوزیت که حاوی مواد ساینده نیستند نیز ساخته شده است. برای استفاده از این خمیر دندان، مدل «Sensodyne Extra Carpet» را انتخاب کنید.

تاندپاستای کلگیت

این خمیر دندان یکی از بهترین نمونه های موجود در بازار است. البته این برند در انواع مختلفی نیز تولید می شود و در هنگام خرید باید دقت کرد که روی جلد قید شده باشد که برای دندان با روکش مناسب است.

خمیر دندان مریدین

این خمیر دندان یک برند ایرانی است و اگر قصد استفاده از خمیر دندان داخلی را دارید، خمیر دندان مریدنت برای کامپوزیت ها بسیار مناسب است. این برند دارای نمونه های ضد حساسیت و ضد ساینده می باشد که می توانید آنها را خریداری کنید. علاوه بر این، این برند تاثیر خوبی در از بین بردن باکتری ها و جلوگیری از پوسیدگی دارد.

ماکارونی کرست دندانپزشکی

این خمیر دندان به صورت ژل بوده و برای دندان های کامپوزیت بسیار مناسب است. حاوی مواد ساینده نیست و ضد حساسیت است.

اوگژاکی-بی

این برند یکی از بهترین انواع خمیر دندان برای لمینت و کامپوزیت می باشد. این خمیر دندان برای کاهش التهاب و حساسیت لثه عالی است.


هنگام خرید خمیردندان به چه ویژگی هایی باید توجه کنیم؟

پس از نصب کامپوزیت ونیر برای افراد مهم است که خمیر دندانی را انتخاب کنند که دندان ها و لثه ها را بدون آسیب رساندن به روکش ها تمیز کند. خوشبختانه، پیدا کردن خمیر دندان مناسب چندان دشوار نیست. هنگام انتخاب یک خمیر دندان برای ترکیب به ویژگی های زیر توجه کنید:

از خمیردندان های حاوی مواد ساینده مانند جوش شیرین و پراکسید هیدروژن خودداری کنید.

به جای خمیردندان به دنبال ژل دندان باشید.

خمیر دندانی را انتخاب کنید که از پوسیدگی دندان جلوگیری کند.

از سفید کردن بی رویه خودداری کنید.مزایا و معایب خمیر دندان ساینده چیست؟

خمیردندان ها اغلب از یک ماده ساینده برای تمیز کردن دندان استفاده می کنند. رایج ترین عناصر به کار رفته در آنها کربنات کلسیم، سیلیس، هیدروکسید آلومینیوم و آلومینیوم یا فسفات کلسیم است. آنها پلاک و جرم را از بین می برند و دندان های تمیز و سفیدتری به شما می دهند.

با این حال، مسواک زدن و نخ دندان کشیدن نیز بخشی از سطح دندان های شما را از بین می برد. این پوشش سطحی که مینای دندان نامیده می شود در معرض آسیب دائمی قرار دارد. هنگام انجام لمینت، دندانپزشک مقداری از سطح مینای دندان شما را برمی دارد. دندان های شما را راحت تر می کند. به همین دلیل، خمیردندان مخصوص خمیردندان نباید شامل مالش باشد تا به دندان های شما آسیب نرساند. علاوه بر این، با گذشت زمان، این خمیردندان ها لثه های شما را نرم کرده و باعث ترک خوردن یا شکستن آن ها می شوند.پوسیدگی دندان چگونه به لثه های شما آسیب می رساند؟

پوسیدگی در اثر فعالیت باکتری ها در سطح خارجی دندان ایجاد می شود و با نازک شدن مینای دندان پس از کامپوزیت تشدید می شود. باکتری ها می توانند به مینای دندان طبیعی در لبه تاج حمله کنند. باکتری ها می توانند مینای دندان را از بین ببرند و باعث پوسیدگی دندان شوند. منافذ زیر کامپوزیت اغلب نامرئی هستند و حفره ها تا زمانی که ناراحت کننده نشوند متوجه نمی شوند. بنابراین لازم است دو بار در سال به دندانپزشک مراجعه کنید تا وضعیت دندان های خود را بررسی کنید.

حفره ها باعث شل شدن کامپوزیت شما می شوند و اگر حفره برای مدت طولانی تشخیص داده نشود، می تواند تا جایی پیشرفت کند که برای نجات دندان نیاز به کانال ریشه داشته باشید. در این صورت دندانپزشک باید روکش را بردارد.

اگر می خواهید دندان های خود را باند کنید، مهم است که به یاد داشته باشید که طول عمر دندان ها تا حد زیادی به میزان مراقبت از بهداشت دهان و دندان خود بستگی دارد.

مراجعه به ادامه مطلب: https://realtimedentist.com/1400/02/بهترین-دندانپزشکان-در-تهران/

+ نوشته شده در پنجشنبه 11 خرداد 1402ساعت 11:31 توسط محتوانگار آنلاین | | تعداد بازدید : 92987

ساخت وبلاگ جدید رایگان خرید بک لینک از همه بلاگ
بستن تبلیغات [X]