آنلاین

GT Metrics چیست؟


معیارهای GT چیست؟ در این مقاله می خواهم در مورد یکی از ابزارهای تحلیل سئو فنی (سئوفنی) با شما صحبت کنم. من محمد سلحشوری هستم. در این مقاله نگاهی دقیق به شرایط و خطاهای یک ابزار محبوب (GT METRIX) خواهم داشت. در ادامه این مقاله با وبلاگ همراه باشید.عکس GT METRIX

این ابزار برای تجزیه و تحلیل مسائل فنی سئو بسیار مفید است و احتمالا اکثر شما حداقل یک بار از این ابزار برای تجزیه و تحلیل وب سایت یا رقبای خود استفاده کرده اید. درخواست های داخلی سرور و اینها را بررسی می کند و به شما و کارشناس سئو گزارش کاملی از خطاها و مشکلات داخلی وب سایت می دهد تا بتوانید بر اساس این گزارش مشکلاتی را که باعث کندی بارگذاری وب سایت می شود برطرف کنید. شما می توانید آن را به درستی انجام دهید و بهترین نتیجه را بگیریدنحوه تایید وب سایت در Gtmetrix

می توانید آدرس gtmetrix.com را در مرورگر خود تایپ کنید و منتظر بمانید تا وب سایت برای شما بارگذاری شود، سپس URL خود را در کادری که عبارت Enter URL to analysis را وارد کنید تایپ کنید، سپس گزینه Test Your Website را انتخاب کنید و منتظر بمانید. .

باید توجه داشته باشید که تجزیه و تحلیل وب سایت ممکن است مدتی طول بکشد زیرا چندین وب سایت دیگر همزمان با وب سایت شما در حال تجزیه و تحلیل هستند و این فرآیند به زمان نیاز دارد، گاهی اوقات به چند دقیقه.

پس از فرآیند بارگذاری وب سایت، نتایج در وب سایت Gt metrix نمایش داده می شود که وضعیت داخلی وب سایت شما را نشان می دهد.

در عنوان اول، عبارت Performance Scores، در قسمت پایین عبارت PageSpeed ​​​Score و عبارت دیگری به نام YSlow Score و در کنار این فیلد عبارت Full Load را خواهید دید. زمان، صفحه کامل. من همه چیز را در مورد ابعاد و الزاماتی که در ادامه این مقاله ذکر خواهد شد به شما خواهم گفت.

نمرات عملکرد

در این پنجره دو گزینه و زیربخش وجود دارد که امتیاز کلی سایت را نشان می دهد.

امتیاز سرعت صفحه

این امتیاز وب سایت شما و صفحه اصلی وب سایت شما است که درصد کل وب سایت شما را بر اساس اندازه عکس ها، پلاگین ها یا اسکریپت های موجود که هنگام بارگذاری وب سایت ارسال می شوند به شما نشان می دهد.

امتیاز YSlow

این گزینه نتایج فایل های سایت شما را بر اساس الگوریتم های یاهو نمایش می دهد. هرچه امتیاز PageSpeed ​​سایت شما بالاتر باشد، طبیعتاً این نتیجه به امتیاز PageSpeed ​​شما نزدیکتر است.

تمام وقت تمام وقت

همانطور که از نام آن پیداست، این نتیجه زمان بارگذاری سایت است که در هر ثانیه محاسبه می شود و هر چه درخواست های کمتری هنگام بارگذاری وب سایت ارسال شود، زمان کمتری برای سایت ثبت می شود.

ابزار Gt Metrix یک ابزار تجزیه و تحلیل وب سایت است. این وب سایت دارای یک سرور در ونکوور، کانادا است، باید یک یا دو ثانیه طول بکشد تا وب سایت Gt Metrix به سرور شما متصل شود. (مخصوصا اگر سرور شما در ایران باشد) در نظر بگیرید.

اندازه کامل صفحه

این عبارت اندازه صفحه اصلی وب سایت شما را بر حسب کیلوبایت نشان می دهد که بسته به اندازه صفحه اصلی (بسته به استفاده از عکس های بزرگ، افزونه ها یا اسکریپت ها) متفاوت است.

سوال

این عبارت تعداد درخواست های متن و تصویر برای بارگذاری صفحه شما را نشان می دهد که برای سایت بین 80 تا 90 است.

لازم است بدانید که برخی از افزونه های وب سایت مانند ب. تماس ها، ایمیل ها و افزونه های ضد هرزنامه ممکن است به دلیل فیلترها یا عدم سرویس دهی به ایران بیشتر طول بکشد و بسته به فعال بودن یا نبودن فیلتر، درخواست ها متفاوت است.

در قسمت بعدی وب سایت یک سری خطاها و عناصر را مشاهده می کنید که هر کدام پیامی برای شما دارند که باید به آنها توجه کنید و برای گرفتن بهترین و بهترین نتیجه بهتر است تا حد امکان آنها را اصلاح کنید. .

برای رفع این مشکلات ابتدا باید آنها را بشناسید تا بتوانید راه حلی برای آن طراحی کنید. در ادامه به بخش های مختلف این ابزار سئو خواهیم پرداخت. لطفا در ارتباط باش.


دسته های مختلف سرعت صفحه را تست کنید

این بخش شامل گزینه هایی است که می توانید با بهینه سازی آن ها بهترین نتایج را به دست آورید و سرعت وب سایت خود را بهینه کنید. این فریم ورک شامل مجموعه ای از عناصر است که صفحه شما را با الگوریتم های گوگل بررسی می کند و سپس خطاهای مورد نیاز را به شما می دهد.

انتخاب تصاویر سرور مقیاس شده

این گزینه برای تصاویر به سبک CSS در اندازه های مختلف در وب سایت شما می باشد، گاهی اوقات با تصاویری مواجه می شوید که مستقیماً به آدرس آنها اشاره می کند و می بینید که اندازه اصلی آنها 2580 * 1500 است اما نمایه کلی در اصل است. صفحه 800*800 یا اندازه های مختلف بسته به تنظیمات پیش نمایش قالب شما است.

تجزیه متن جاوا اسکریپت

هنگامی که بینندگان درخواست هایی برای باز کردن صفحه اصلی ارسال می کنند، فایل های مختلف جاوا اسکریپت بارگذاری می شوند. این زمان بارگذاری به تعداد فایل های جاوا اسکریپت بستگی دارد که می توانند در مرحله آخر بارگیری شوند یا در صورت تمایل بهینه سازی در فوتر قرار گیرند. دو مورد وجود دارد. راه های انجام این کار: می توانید به صورت دستی یا با استفاده از افزونه wp deferred javascript کمک دریافت کنید.

اصطلاح بهینه سازی تصویر

همانطور که از نام آن پیداست، این مورد برای عکس هایی که از اندازه های استاندارد استفاده نمی کنند صدق می کند.

اگر گزینه آن را باز کنید می بینید که آدرس تصاویری که قرار است تبدیل شوند نمایش داده می شود

در این قسمت آدرس عکس اصلی سایت مشخص می شود و در گزینه نسخه بهینه شده توصیه ای از GT Matrix مشاهده می کنید که اندازه بهینه همان عکس را برای شما در نظر گرفته است. می تواند عکس پیشنهادی را ذخیره کرده و در مسیر قبلی آپلود کند. اشتباهات را تصحیح کنید.

عبارت css را به حداقل برسانید

این عبارت به فایل CSS داخلی وب سایت شما اشاره دارد که نشان دهنده طراحی وب سایت شما با استفاده از فایل های کوچک و وجود فضاهای خالی در فایل CSS وب سایت شما می باشد.

اگر از وردپرس استفاده می کنید، می توانید این فایل ها را با یک افزونه فشرده کنید، اما توصیه می کنیم از ابزار فشرده سازی css آنلاین استفاده کنید.به تصویر زیر توجه کنید

این نمونه ای از فشرده سازی است که توسط یک ابزار آنلاین انجام می شود. این فشرده سازی تاثیر بسزایی در سرعت بارگذاری سایت شما خواهد داشت.

جالب است که به فایل های css، html، js frontend یا user-side گفته می شود، خطای نشان داده شده فقط برای front-end و user-side است که نیاز به بهینه سازی دارد. برای فشرده سازی یک فایل PHP، باید آن را کوچک کنید. و از آنجایی که آنها در سمت سرور باطن هستند، تأثیر زیادی بر سرعت بارگذاری سایت ندارند.

عبارت Javascript را به حداقل برسانید

این گزینه مشابه گزینه قبلی است اما این بار برای یک سری کدهای جاوا اسکریپت که باید تا حد امکان فشرده و فشرده شوند.

ابعاد تصویر را مشخص کنید

این عبارت تصاویری را به شما نشان می دهد که از ویژگی های ارتفاع و عرض استفاده نمی کنند. از ویژگی های عرض و ارتفاع برای تصاویر نمایش داده شده در پایین این پست استفاده کنید.

Irbarbart از آرزوهای بد اجتناب کنید

این خطا به این دلیل رخ می دهد که یک درخواست ناقص یا نادرست به سرور ارسال می شود، به عنوان مثال یک فایل CSS یا اسکریپت جاوا ناقص وجود دارد، این درخواست به یک سرور ناقص ارسال می شود که چنین فایل هایی را برای شما ارسال می کند. این نشان می دهد که می توانید پیشرفت کنید.از تغییر مسیر صفحه خودداری کنید

این خطا روی سایت هایی که از دستور ریدایرکت استفاده کرده اند اغلب و خیلی وقت ها تاثیر می گذارد، وجود این ریدایرکت ها باعث ارسال تعداد زیادی درخواست به سرور می شود که باعث کاهش چشمگیر سرعت بارگذاری سایت می شود.

فعال سازی فشرده سازی

این خطا برای سایت هایی است که از دستورات فشرده سازی یا موارد سبک استفاده نمی کنند. یکی از مواردی که می تواند این ارور را برای سایت و نزدیک به 100 برطرف کند، نصب دستور Gzip بر روی htaacces است.


اگر از Gzip استفاده کنید، کد شما فشرده می شود و در نتیجه صفحه سریعتر بارگذاری می شود.

تا کنون، من در مورد خطاهای مهم امتیاز PageSpeed ​​با شما صحبت کرده ام. در صورتی که با سایر خطاهای gt-metrix مواجه شدید، می توانید سوالات خود را با ارسال این مقاله مطرح کرده و در انتهای مقاله نظر دهید. برای اشتباهات در امتیاز YSlow می پردازد تا پایان این مقاله با من بمانید.

نرخ امتیاز YSlow gtmetrix

همانطور که گفتیم این قسمت از GT Matrix خطاهای موجود در فایل های وب سایت شما است که بر اساس سایت یاهو بررسی می شود. در این قسمت می توانید فایل هایی که باعث کاهش سرعت وب سایت شما شده اند را شناسایی کرده و آنها را رفع کنید.


استفاده از شبکه تحویل محتوا (CDN)

این خطا نشان می دهد که سایت مورد نظر از شبکه تحویل فایل عمومی سرور مجاور استفاده نمی کند.

از تغییر مسیر URL ها خودداری کنید

این خطا همچنین مشخص می کند که از چه تعداد ریدایرکت استفاده کرده اید و چه تعداد صفحه را تغییر مسیر داده اید که در صورت لزوم می توانید پس از نمایش آن ها را حذف کنید.

குக்கு درخواست های HTTP کمتری انجام دهید

این قطعه درخواست http را نیز نشان می دهد، هر چه تعداد آن کمتر باشد، بارگذاری سریع سایت کارآمدتر است.

فشرده سازی کامپوننت ها

این عبارت مشابه Gzip است که در بالا به آن اشاره کردیم اما در قسمت Yslow استفاده بهینه یا ناکارآمد از منابع و پهنای باند سرور شما را نشان می دهد.

کوچک کردن CSS در جاوا اسکریپت

این اطلاعات، همانطور که در بالا ذکر کردیم، پویایی کدهای جاوا و CSS را نشان می دهد.

عبارت AJAX cacheable را ایجاد کنید

این عبارت نشان می دهد که چه مقدار کش توسط Ajax در سایت استفاده شده است، در صورت وجود مشکل در این گزینه آدرس آن در پایین عبارت به شما نشان داده می شود.

فایل های تکراری جاوا اسکریپت و CSS را حذف کنید

در این عبارت، اگر فایل های CSS و جاوا سایت شما از دو آدرس مختلف کپی و بارگذاری شوند، به شما خطا می دهد و فقط باید آدرس فایل های موجود در هاست خود و فایل های حاوی خطا را پیدا کنید. این گزینه به شما نشان می دهد که Uninstall برای حل این مشکل نشان داده شده است.عبارت Avoid the AlphaImageLoader filter

مرورگر Explorer بلافاصله تصاویر را با فرمت PNG بارگیری نمی کند و بارگذاری تصاویر در این دسته زمان می برد. این باعث می شود سایت شما به کندی در Explorer بارگذاری شود. AlphaImageLoader در CSS در وب سایت هایی با این خطا زمانی که تصویر توسط این ویژگی در اکسپلورر پوشش داده می شود، نزدیک به 100٪ است.

از خطای متنی HTTP 404 (یافت نشد) اجتناب کنید

این عبارت برای 404 صفحه است، زمانی که با خطای 404 مواجه می شوید که صفحه در وب سایت وجود ندارد، این خطا 404 صفحه را نیز در وب سایت شما نشان می دهد که می توانید آدرس ها را با دقت تصحیح کنید.

திருக்கு تعداد عناصر DOM را کاهش می دهد.

هنگامی که از عناصر DOM در یک صفحه وب استفاده می کنید، این عبارت یک خطا در وب سایت شما ایجاد می کند. این ابزارها از سطح میزبان استفاده می کنند که سرعت صفحه وب سایت شما را کاهش می دهد.

در این مقاله سعی می کنم مهمترین گزینه های ابزار سنجش سرعت وب سایت به نام Gtmetrix را بررسی کنم. اگر در مورد باگ ها سوالی دارید می توانید از طریق فرم نظر با من در میان بگذارید یا اگر تصمیم دارید این باگ ها را به دست یک متخصص بسپارید می توانید از طریق سایت سئوتون یا کانال تلگرام سئوتون کمک بگیرید. آنچه شما نیاز دارید

مشاهده ادامه: https://blogten.ir/what-gtmetrix/

+ نوشته شده در پنجشنبه 11 خرداد 1402ساعت 11:57 توسط محتوانگار آنلاین | | تعداد بازدید : 71

ساخت وبلاگ جدید رایگان خرید بک لینک از همه بلاگ
بستن تبلیغات [X]